| Upload Date | Thu, 28 Jul 2022 16:34:00 +0000 |
| Views | 677 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home Single Language (64-bit) |
| Model | HP HP Laptop 15s-fq5xxx |
| Motherboard | HP 8A20 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-1235U |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 1.30 GHz |
| Maximum Frequency | 2493 MHz |
| Package | Socket 1744 FCBGA |
| Codename | Alder Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 1 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 8.00 GB DDR4 SDRAM 1596 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1599 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3868 | |
| Integer Score | 1397 | |
| Floating Point Score | 1660 | |
|
AES-XTS
|
3868
6.59 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1269
6.42 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1602
75.8 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1150
3.24 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1435
1.69 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1435
449.6 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1460
79.2 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1474
469.7 KB/sec |
|
|
Clang
|
1433
11.2 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1362
15.8 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1630
2.04 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1546
9575.8 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1387
76.3 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1673
12.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1310
32.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2686
131.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2767
37.7 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2051
1.65 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1277
11.4 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1432
45.8 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1233
47.6 images/sec |
| Multi-Core Score | 5969 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4851 | |
| Integer Score | 5915 | |
| Floating Point Score | 6271 | |
|
AES-XTS
|
4851
8.27 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
5707
28.9 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
8073
381.9 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3049
8.60 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
6819
8.01 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
6946
2.18 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
6792
368.6 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
4811
1.50 MB/sec |
|
|
Clang
|
7392
57.6 Klines/sec |
|
|
Camera
|
5514
63.9 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
7352
9.20 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
8496
52633.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
5946
326.9 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
8309
64.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5822
143.5 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
9316
457.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10082
137.4 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
10184
8.18 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4377
39.2 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2990
95.6 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2624
101.4 images/sec |