| User | CharlesKirk |
| Upload Date | Thu, 28 Jul 2022 16:10:44 +0000 |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Generic |
| Motherboard | ASRock X399 Taichi |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen Threadripper 2950X |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 32 Threads |
| Base Frequency | 3.50 GHz |
| Maximum Frequency | 4348 MHz |
| Package | Socket SP3r2 (4094) |
| Codename | Colfax |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 512 KB x 16 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 4 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 64.00 GB DDR4 SDRAM 1596 MHz |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 1082 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2178 | |
| Integer Score | 931 | |
| Floating Point Score | 1228 | |
|
AES-XTS
|
2178
3.71 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1090
5.51 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1140
53.9 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
817
2.30 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
711
835.3 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
832
260.7 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
976
53.0 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
851
271.0 KB/sec |
|
|
Clang
|
945
7.36 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1116
12.9 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1167
1.46 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1121
6943.4 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1454
79.9 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1105
8.51 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1102
27.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2054
100.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1929
26.3 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1351
1.08 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
941
8.43 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1009
32.2 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
810
31.3 images/sec |
| Multi-Core Score | 13163 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 12964 | |
| Integer Score | 12798 | |
| Floating Point Score | 13986 | |
|
AES-XTS
|
12964
22.1 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
14512
73.4 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
18323
866.8 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
7615
21.5 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
12534
14.7 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
14074
4.41 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
14067
763.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
10118
3.15 MB/sec |
|
|
Clang
|
14699
114.5 Klines/sec |
|
|
Camera
|
12327
142.9 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
11071
13.9 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
18958
117455.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
14306
786.4 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
13898
107.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
14688
362.0 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
22336
1.10 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
28374
386.6 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
18351
14.7 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
13187
118.1 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
7773
248.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
5483
211.9 images/sec |