| User | Laezor |
| Upload Date | Thu, 28 Jul 2022 16:05:45 +0000 |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Manjaro Linux |
| Model | To Be Filled By O.E.M. To Be Filled By O.E.M. |
| Motherboard | ASRock Z170 Gaming K4 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-6600K |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores |
| Base Frequency | 3.90 GHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 7.71 GB |
| Single-Core Score | 1100 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1391 | |
| Integer Score | 1030 | |
| Floating Point Score | 1202 | |
|
AES-XTS
|
1391
2.37 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
981
4.96 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1102
52.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
886
2.50 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1089
1.28 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1055
330.7 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1034
56.1 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1022
325.5 KB/sec |
|
|
Clang
|
1086
8.47 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1035
12.0 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
999
1.25 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1149
7121.2 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1039
57.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1066
8.20 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1029
25.4 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1949
95.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2135
29.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1441
1.16 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1053
9.44 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
999
31.9 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
920
35.5 images/sec |
| Multi-Core Score | 3431 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2500 | |
| Integer Score | 3389 | |
| Floating Point Score | 3678 | |
|
AES-XTS
|
2500
4.26 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
3177
16.1 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
4185
198.0 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1679
4.73 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
4147
4.87 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
4131
1.29 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
3387
183.8 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3035
966.8 KB/sec |
|
|
Clang
|
4201
32.7 Klines/sec |
|
|
Camera
|
3568
41.4 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
3515
4.40 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
4431
27449.4 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
3856
212.0 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
4212
32.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3391
83.6 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
4786
234.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7354
100.2 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
6463
5.19 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3903
35.0 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1702
54.4 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1284
49.6 images/sec |