| User | ivankwan |
| Upload Date | Thu, 28 Jul 2022 15:26:13 +0000 |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. PRIME Z690-P D4 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-12700K |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores, 20 Threads |
| Base Frequency | 2.70 GHz |
| Maximum Frequency | 32.4 GHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 10 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 10 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 2 |
| L3 Cache | 25.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 31.74 GB |
| Single-Core Score | 1926 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3871 | |
| Integer Score | 1706 | |
| Floating Point Score | 2080 | |
|
AES-XTS
|
3871
6.60 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1494
7.56 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1979
93.6 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1449
4.09 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1783
2.09 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1715
537.3 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1826
99.1 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1758
560.0 KB/sec |
|
|
Clang
|
1720
13.4 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1695
19.7 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1921
2.40 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1917
11877.5 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1812
99.6 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
2095
16.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1635
40.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
3315
162.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3456
47.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2599
2.09 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1677
15.0 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1753
56.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1574
60.8 images/sec |
| Multi-Core Score | 13931 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 7378 | |
| Integer Score | 13735 | |
| Floating Point Score | 15447 | |
|
AES-XTS
|
7378
12.6 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
12249
62.0 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
21353
1.01 Gpixels/sec |
|
|
Navigation
|
4874
13.7 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
18727
22.0 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
18369
5.75 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
15536
843.1 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
9389
2.92 MB/sec |
|
|
Clang
|
19844
154.6 Klines/sec |
|
|
Camera
|
13704
158.9 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
14326
17.9 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
21727
134609.9 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
17966
987.6 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
20645
158.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
12658
312.0 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
19883
975.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
28827
392.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
30135
24.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
15619
139.9 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
6952
222.3 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
4358
168.4 images/sec |