| User | bloodehunter |
| Upload Date | Mon, 27 Jun 2022 10:25:19 +0000 |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. TUF GAMING B450M-PRO II |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 5600 |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 3.50 GHz |
| Maximum Frequency | 4649 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 1899 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1504 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3958 | |
| Integer Score | 1251 | |
| Floating Point Score | 1642 | |
|
AES-XTS
|
3958
6.75 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1519
7.68 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1392
65.8 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1258
3.55 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1101
1.29 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1131
354.3 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1289
70.0 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1268
404.0 KB/sec |
|
|
Clang
|
1290
10.0 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1073
12.4 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1459
1.83 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1434
8885.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1771
97.4 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1506
11.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1188
29.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2801
137.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2556
34.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1887
1.52 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1279
11.5 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1384
44.2 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1471
56.8 images/sec |
| Multi-Core Score | 8707 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 8451 | |
| Integer Score | 8208 | |
| Floating Point Score | 9832 | |
|
AES-XTS
|
8451
14.4 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
11459
58.0 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
11315
535.3 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
5190
14.6 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
7892
9.27 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
8846
2.77 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
8720
473.2 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
6209
1.93 MB/sec |
|
|
Clang
|
9773
76.1 Klines/sec |
|
|
Camera
|
6802
78.9 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
9014
11.3 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
10152
62893.8 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
8523
468.5 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
10324
79.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8756
215.8 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
16953
831.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
17601
239.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
12361
9.93 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8664
77.6 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
8112
259.3 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
4541
175.5 images/sec |