| User | patrickjulian |
| Upload Date | Mon, 27 Jun 2022 09:10:05 +0000 |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7C95 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. B550M PRO-VDH WIFI (MS-7C95) |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 5600X |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 3.70 GHz |
| Maximum Frequency | 4847 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1723 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4234 | |
| Integer Score | 1466 | |
| Floating Point Score | 1861 | |
|
AES-XTS
|
4234
7.22 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1735
8.77 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1677
79.4 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1494
4.21 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1334
1.57 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1396
437.4 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1481
80.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1362
434.1 KB/sec |
|
|
Clang
|
1461
11.4 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1315
15.2 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1654
2.07 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1615
10006.2 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1912
105.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1647
12.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1519
37.4 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
3032
148.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3168
43.2 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2042
1.64 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1425
12.8 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1606
51.3 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1616
62.5 images/sec |
| Multi-Core Score | 9182 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 8046 | |
| Integer Score | 8600 | |
| Floating Point Score | 10632 | |
|
AES-XTS
|
8046
13.7 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
12016
60.8 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
12066
570.8 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
5195
14.6 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
8111
9.52 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
9333
2.92 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
9002
488.5 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
6824
2.12 MB/sec |
|
|
Clang
|
9959
77.6 Klines/sec |
|
|
Camera
|
7376
85.5 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
10582
13.2 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
13187
81701.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
9259
508.9 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
10577
81.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
9688
238.8 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
16314
800.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
18316
249.6 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
13916
11.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8761
78.5 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
8906
284.7 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
4568
176.5 images/sec |