| User | Kwasiej |
| Upload Date | Mon, 27 Jun 2022 08:03:32 +0000 |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | Punch Technology LDT-703-1035 |
| Motherboard | Gigabyte H310M H |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-8700 |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 3.19 GHz |
| Maximum Frequency | 4588 MHz |
| Package | Socket 1151 LGA |
| Codename | Coffee Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 256 KB x 6 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 1329 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1145 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1538 | |
| Integer Score | 1059 | |
| Floating Point Score | 1266 | |
|
AES-XTS
|
1538
2.62 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1008
5.10 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1272
60.2 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1040
2.93 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1029
1.21 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
896
280.8 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1106
60.0 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1111
354.0 KB/sec |
|
|
Clang
|
1106
8.62 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1004
11.6 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1132
1.42 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1057
6548.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1086
59.7 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1088
8.37 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1062
26.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1918
94.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2186
29.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1427
1.15 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1032
9.25 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1182
37.8 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1221
47.2 images/sec |
| Multi-Core Score | 6182 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5292 | |
| Integer Score | 5996 | |
| Floating Point Score | 6732 | |
|
AES-XTS
|
5292
9.02 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
7288
36.9 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
8358
395.4 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3641
10.3 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
5695
6.69 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
6339
1.99 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
6717
364.6 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
5308
1.65 MB/sec |
|
|
Clang
|
6723
52.4 Klines/sec |
|
|
Camera
|
5216
60.5 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
7182
8.99 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
8809
54577.9 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
6193
340.4 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
6586
50.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6775
167.0 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
9412
461.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
13292
181.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
9305
7.47 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6123
54.9 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
3797
121.4 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2719
105.1 images/sec |