| User | bloodehunter |
| Upload Date | Mon, 27 Jun 2022 05:46:24 +0000 |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. TUF GAMING B450M-PRO II |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 5600 |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 3.50 GHz |
| Maximum Frequency | 4649 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 1899 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1473 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3933 | |
| Integer Score | 1224 | |
| Floating Point Score | 1603 | |
|
AES-XTS
|
3933
6.70 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1520
7.69 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1440
68.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1221
3.44 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1137
1.34 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1101
345.0 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1256
68.2 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1019
324.6 KB/sec |
|
|
Clang
|
1287
10.0 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1117
12.9 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1447
1.81 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1408
8722.5 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1760
96.7 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1446
11.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1287
31.7 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2829
138.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2550
34.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1624
1.30 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1211
10.8 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1371
43.8 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1379
53.3 images/sec |
| Multi-Core Score | 8574 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 8407 | |
| Integer Score | 8017 | |
| Floating Point Score | 9807 | |
|
AES-XTS
|
8407
14.3 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
11629
58.8 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
10453
494.5 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
5220
14.7 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
7764
9.12 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
8751
2.74 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
8424
457.2 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
6200
1.93 MB/sec |
|
|
Clang
|
8993
70.1 Klines/sec |
|
|
Camera
|
6757
78.3 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
8005
10.0 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
11783
73003.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
8195
450.5 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
10350
79.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8711
214.7 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
16718
820.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
17664
240.7 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
12669
10.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8611
77.1 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
8236
263.3 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
4363
168.6 images/sec |