| User | Azure-Agst |
| Upload Date | Mon, 27 Jun 2022 02:59:30 +0000 |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Education (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd MS-7C02 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd B450 TOMAHAWK (MS-7C02) |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 5800X |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 4.38 GHz |
| Maximum Frequency | 4375 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 64.00 GB DDR4 SDRAM 1333 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1480 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3514 | |
| Integer Score | 1250 | |
| Floating Point Score | 1640 | |
|
AES-XTS
|
3514
5.99 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1446
7.32 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1512
71.5 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1060
2.99 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1138
1.34 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1203
376.8 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1296
70.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1190
379.1 KB/sec |
|
|
Clang
|
1309
10.2 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1163
13.5 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1496
1.87 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1453
9003.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1744
95.9 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1500
11.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1330
32.8 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2721
133.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2787
38.0 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1801
1.45 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1256
11.3 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1329
42.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1339
51.7 images/sec |
| Multi-Core Score | 9333 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5287 | |
| Integer Score | 8936 | |
| Floating Point Score | 10867 | |
|
AES-XTS
|
5287
9.01 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
11383
57.6 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
13639
645.2 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3810
10.7 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
9944
11.7 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
10934
3.43 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
9163
497.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
6531
2.03 MB/sec |
|
|
Clang
|
11301
88.1 Klines/sec |
|
|
Camera
|
8350
96.8 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
12377
15.5 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
15273
94623.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
11407
627.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
12732
98.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
9253
228.1 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
15421
756.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
18931
258.0 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
17118
13.7 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10051
90.0 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
7126
227.8 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2746
106.1 images/sec |