| User | arashghafoori |
| Upload Date | Mon, 27 Jun 2022 02:43:36 +0000 |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro Insider Preview (64-bit) |
| Model | Microsoft Corporation Surface Pro 7 |
| Motherboard | Microsoft Corporation Surface Pro 7 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-1065G7 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 1.50 GHz |
| Maximum Frequency | 1.50 GHz |
| Package | Socket 1526 FCBGA |
| Codename | Ice Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 512 KB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 15.60 GB DDR4 SDRAM 1064 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1064 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3653 | |
| Integer Score | 878 | |
| Floating Point Score | 1035 | |
|
AES-XTS
|
3653
6.23 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
630
3.19 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1052
49.7 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
680
1.92 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
890
1.04 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
840
263.2 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
972
52.8 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1058
337.0 KB/sec |
|
|
Clang
|
949
7.39 Klines/sec |
|
|
Camera
|
939
10.9 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
765
957.6 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
995
6162.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
976
53.7 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
996
7.67 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
857
21.1 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1619
79.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1830
24.9 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1247
1.00 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
835
7.48 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
729
23.3 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1027
39.7 images/sec |
| Multi-Core Score | 3977 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 7700 | |
| Integer Score | 3696 | |
| Floating Point Score | 3966 | |
|
AES-XTS
|
7700
13.1 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
3335
16.9 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
4564
215.9 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3129
8.82 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
3489
4.10 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
3881
1.22 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
4090
222.0 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3872
1.20 MB/sec |
|
|
Clang
|
3656
28.5 Klines/sec |
|
|
Camera
|
3447
40.0 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
3936
4.93 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
4986
30889.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
3277
180.2 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
4048
31.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4081
100.6 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
5630
276.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6750
92.0 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
6336
5.09 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2580
23.1 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2223
71.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2601
100.5 images/sec |