| User | Azure-Agst |
| Upload Date | Mon, 27 Jun 2022 01:37:31 +0000 |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Education (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd MS-7C02 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd B450 TOMAHAWK (MS-7C02) |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 2700X |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 3.70 GHz |
| Maximum Frequency | 4069 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Pinnacle Ridge |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 64.00 GB DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1025 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1946 | |
| Integer Score | 899 | |
| Floating Point Score | 1146 | |
|
AES-XTS
|
1946
3.32 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
923
4.67 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1124
53.2 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
825
2.33 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
812
953.3 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
786
246.3 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
920
49.9 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
819
260.9 KB/sec |
|
|
Clang
|
857
6.68 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1083
12.5 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
972
1.22 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1077
6672.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1392
76.5 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1041
8.01 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1042
25.7 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1862
91.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1830
24.9 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1318
1.06 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
895
8.01 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
941
30.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
751
29.0 images/sec |
| Multi-Core Score | 6204 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5730 | |
| Integer Score | 5911 | |
| Floating Point Score | 6917 | |
|
AES-XTS
|
5730
9.77 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
5924
30.0 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
8818
417.2 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3220
9.08 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
6352
7.46 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
6143
1.92 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
6613
358.9 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
4694
1.46 MB/sec |
|
|
Clang
|
6536
50.9 Klines/sec |
|
|
Camera
|
6613
76.7 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
7447
9.32 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
9213
57078.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
7590
417.2 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
6971
53.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6677
164.6 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
9704
476.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
13879
189.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
10964
8.80 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6620
59.3 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
3445
110.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2123
82.1 images/sec |