| User | iSuBiEz |
| Upload Date | Sun, 26 Jun 2022 22:41:48 +0000 |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7C56 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. MPG B550 GAMING PLUS (MS-7C56) |
| Power Plan | Hone Ultimate Power Plan V2 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 5800X |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 3.80 GHz |
| Maximum Frequency | 4668 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1438 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3839 | |
| Integer Score | 1183 | |
| Floating Point Score | 1590 | |
|
AES-XTS
|
3839
6.54 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1417
7.17 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1334
63.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
959
2.70 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1039
1.22 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1007
315.3 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1221
66.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1309
417.1 KB/sec |
|
|
Clang
|
1277
9.95 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1171
13.6 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1453
1.82 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1509
9351.8 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1636
89.9 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1554
12.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1162
28.6 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2787
136.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2442
33.3 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1620
1.30 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1242
11.1 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1285
41.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1438
55.6 images/sec |
| Multi-Core Score | 8215 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 7228 | |
| Integer Score | 7616 | |
| Floating Point Score | 9676 | |
|
AES-XTS
|
7228
12.3 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
11844
59.9 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
11962
565.9 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
4424
12.5 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
7236
8.50 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
6489
2.03 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
8333
452.2 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
7006
2.18 MB/sec |
|
|
Clang
|
7670
59.8 Klines/sec |
|
|
Camera
|
6538
75.8 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
10899
13.6 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
11972
74172.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
10467
575.4 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
9956
76.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8081
199.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
14080
690.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
16608
226.3 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
14642
11.8 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8403
75.3 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
6428
205.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
3425
132.3 images/sec |