| User | ViceBrot |
| Upload Date | Sun, 26 Jun 2022 22:24:32 +0000 |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. B550 AORUS PRO AC |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. B550 AORUS PRO AC |
| Power Plan | Bitsum Highest Performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 3800X |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 3.89 GHz |
| Maximum Frequency | 4516 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Matisse |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 1596 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1293 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2307 | |
| Integer Score | 1145 | |
| Floating Point Score | 1446 | |
|
AES-XTS
|
2307
3.93 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1301
6.58 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1286
60.9 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1189
3.35 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
996
1.17 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
983
307.9 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1119
60.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1093
348.2 KB/sec |
|
|
Clang
|
1121
8.73 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1266
14.7 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1460
1.83 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1202
7449.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1543
84.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1264
9.73 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1178
29.0 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2426
119.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2292
31.2 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1559
1.25 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1029
9.22 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1306
41.8 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1230
47.5 images/sec |
| Multi-Core Score | 9058 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 6278 | |
| Integer Score | 8805 | |
| Floating Point Score | 10071 | |
|
AES-XTS
|
6278
10.7 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
11441
57.9 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
11994
567.4 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
4514
12.7 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
9897
11.6 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
10293
3.22 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
9261
502.6 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
5758
1.79 MB/sec |
|
|
Clang
|
10946
85.3 Klines/sec |
|
|
Camera
|
8639
100.1 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
11205
14.0 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
13735
85094.0 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
9227
507.2 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
11261
86.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
9108
224.5 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
15998
784.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
17058
232.4 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
14810
11.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8593
77.0 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
6303
201.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
3390
131.0 images/sec |