| User | Warder105 |
| Upload Date | Sun, 26 Jun 2022 19:16:03 +0000 |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | LENOVO 343524U |
| Motherboard | LENOVO 343524U |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-3520M |
| Topology | 1 Processor, 2 Cores, 4 Threads |
| Base Frequency | 2.90 GHz |
| Maximum Frequency | 3594 MHz |
| Package | Socket 1023 FCBGA |
| Codename | Ivy Bridge |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR3 SDRAM 798 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 752 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 811 | |
| Integer Score | 728 | |
| Floating Point Score | 794 | |
|
AES-XTS
|
811
1.38 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
783
3.96 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
863
40.8 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
732
2.06 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
646
758.5 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
666
208.6 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
742
40.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
721
229.7 KB/sec |
|
|
Clang
|
699
5.45 Klines/sec |
|
|
Camera
|
721
8.35 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
697
872.4 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
800
4954.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
720
39.6 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
756
5.82 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
757
18.7 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1251
61.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1381
18.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
884
710.2 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
548
4.91 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
719
23.0 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
574
22.2 images/sec |
| Multi-Core Score | 1624 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1733 | |
| Integer Score | 1602 | |
| Floating Point Score | 1654 | |
|
AES-XTS
|
1733
2.95 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1972
9.98 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1950
92.3 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1628
4.59 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1321
1.55 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1513
474.0 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1702
92.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1572
501.0 KB/sec |
|
|
Clang
|
1515
11.8 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1370
15.9 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1639
2.05 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1976
12240.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1266
69.6 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1561
12.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1753
43.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2480
121.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2942
40.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2050
1.65 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1189
10.7 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1410
45.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
903
34.9 images/sec |