| User | ViceBrot |
| Upload Date | Sun, 26 Jun 2022 18:53:43 +0000 |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. B550 AORUS PRO AC |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. B550 AORUS PRO AC |
| Power Plan | Bitsum Highest Performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 3800X |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 3.89 GHz |
| Maximum Frequency | 4425 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Matisse |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 1064 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1264 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2275 | |
| Integer Score | 1098 | |
| Floating Point Score | 1455 | |
|
AES-XTS
|
2275
3.88 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1230
6.22 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1321
62.5 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
923
2.60 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
955
1.12 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1000
313.4 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1091
59.2 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1026
326.8 KB/sec |
|
|
Clang
|
1122
8.74 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1286
14.9 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1448
1.81 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1280
7932.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1555
85.5 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1357
10.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1154
28.5 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2408
118.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2379
32.4 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1652
1.33 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1053
9.43 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1272
40.7 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1080
41.7 images/sec |
| Multi-Core Score | 6975 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3631 | |
| Integer Score | 6749 | |
| Floating Point Score | 8023 | |
|
AES-XTS
|
3631
6.19 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
10085
51.0 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
11248
532.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2710
7.64 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
7033
8.26 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
8264
2.59 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
7302
396.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3988
1.24 MB/sec |
|
|
Clang
|
8305
64.7 Klines/sec |
|
|
Camera
|
6726
78.0 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
8914
11.2 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
10861
67290.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
7824
430.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
10057
77.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7037
173.5 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
11499
564.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
13201
179.9 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
13978
11.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7454
66.8 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
5148
164.6 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2031
78.5 images/sec |