| User | The5Rings |
| Upload Date | Sun, 26 Jun 2022 06:00:51 +0000 |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. B450 I AORUS PRO WIFI |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. B450 I AORUS PRO WIFI-CF |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 5950X |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 32 Threads |
| Base Frequency | 3.40 GHz |
| Maximum Frequency | 5021 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 512 KB x 16 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 1866 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1748 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4305 | |
| Integer Score | 1486 | |
| Floating Point Score | 1889 | |
|
AES-XTS
|
4305
7.34 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1763
8.92 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1725
81.6 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1529
4.31 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1274
1.50 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1390
435.4 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1514
82.1 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1413
450.3 KB/sec |
|
|
Clang
|
1492
11.6 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1341
15.5 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1692
2.12 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1655
10251.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1929
106.0 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1664
12.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1556
38.4 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
3187
156.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3140
42.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2110
1.69 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1433
12.8 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1612
51.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1602
61.9 images/sec |
| Multi-Core Score | 18230 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 9228 | |
| Integer Score | 18096 | |
| Floating Point Score | 20020 | |
|
AES-XTS
|
9228
15.7 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
25969
131.3 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
26677
1.26 Gpixels/sec |
|
|
Navigation
|
6279
17.7 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
21474
25.2 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
24611
7.71 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
17787
965.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
13978
4.35 MB/sec |
|
|
Clang
|
25440
198.2 Klines/sec |
|
|
Camera
|
14313
165.9 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
19064
23.9 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
32967
204245.8 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
20116
1.11 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
26522
204.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
16597
409.1 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
27258
1.34 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
33595
457.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
31181
25.0 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
18656
167.1 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
14905
476.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
4687
181.1 images/sec |