| User | The5Rings |
| Upload Date | Sun, 26 Jun 2022 00:11:59 +0000 |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. X570S I AORUS PRO AX |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. X570S I AORUS PRO AX |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 5950X |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 32 Threads |
| Base Frequency | 3.40 GHz |
| Maximum Frequency | 5022 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 512 KB x 16 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 1832 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1730 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4246 | |
| Integer Score | 1464 | |
| Floating Point Score | 1888 | |
|
AES-XTS
|
4246
7.24 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1716
8.68 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1696
80.2 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1477
4.16 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1286
1.51 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1388
434.8 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1497
81.2 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1367
435.4 KB/sec |
|
|
Clang
|
1484
11.6 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1323
15.3 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1672
2.09 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1622
10049.5 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1943
106.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1691
13.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1547
38.1 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
3143
154.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3194
43.5 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2059
1.65 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1441
12.9 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1648
52.7 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1609
62.2 images/sec |
| Multi-Core Score | 16909 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 7202 | |
| Integer Score | 16731 | |
| Floating Point Score | 18914 | |
|
AES-XTS
|
7202
12.3 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
25415
128.5 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
24800
1.17 Gpixels/sec |
|
|
Navigation
|
5053
14.2 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
20610
24.2 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
23427
7.34 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
16227
880.6 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
13135
4.09 MB/sec |
|
|
Clang
|
24866
193.7 Klines/sec |
|
|
Camera
|
12603
146.1 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
18725
23.4 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
32326
200269.9 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
23434
1.29 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
26486
203.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
14150
348.8 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
26046
1.28 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
28948
394.4 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
30782
24.7 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
17693
158.5 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
13893
444.2 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
3653
141.2 images/sec |