| User | The5Rings |
| Upload Date | Sat, 25 Jun 2022 19:59:40 +0000 |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. X570S I AORUS PRO AX |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. X570S I AORUS PRO AX |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 5950X |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 32 Threads |
| Base Frequency | 3.40 GHz |
| Maximum Frequency | 5021 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 512 KB x 16 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 1866 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1668 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3934 | |
| Integer Score | 1408 | |
| Floating Point Score | 1852 | |
|
AES-XTS
|
3934
6.71 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1516
7.67 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1675
79.2 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1392
3.93 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1223
1.44 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1341
420.0 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1471
79.8 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1389
442.5 KB/sec |
|
|
Clang
|
1424
11.1 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1292
15.0 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1627
2.04 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1612
9987.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1904
104.7 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1680
12.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1543
38.0 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
3051
149.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3139
42.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2043
1.64 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1412
12.7 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1636
52.3 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1500
58.0 images/sec |
| Multi-Core Score | 17925 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 8185 | |
| Integer Score | 17678 | |
| Floating Point Score | 20085 | |
|
AES-XTS
|
8185
14.0 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
25590
129.4 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
25937
1.23 Gpixels/sec |
|
|
Navigation
|
6138
17.3 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
20897
24.5 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
23145
7.25 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
17267
937.1 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
13523
4.21 MB/sec |
|
|
Clang
|
24642
192.0 Klines/sec |
|
|
Camera
|
14872
172.4 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
18980
23.7 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
32610
202029.5 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
23493
1.29 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
25837
198.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
16215
399.7 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
27473
1.35 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
32179
438.5 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
32012
25.7 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
18467
165.4 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
14658
468.6 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
4597
177.6 images/sec |