| User | LiveYuan |
| Upload Date | Sat, 25 Jun 2022 17:06:49 +0000 |
| Views | 23 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7D13 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. MEG B550 UNIFY (MS-7D13) |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 3 4100 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 4.39 GHz |
| Maximum Frequency | 4391 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Renoir |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 512 KB x 4 |
| L3 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 2195 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1259 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2350 | |
| Integer Score | 1109 | |
| Floating Point Score | 1402 | |
|
AES-XTS
|
2350
4.01 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1105
5.59 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1350
63.9 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1028
2.90 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
905
1.06 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
988
309.7 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1138
61.8 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1100
350.6 KB/sec |
|
|
Clang
|
1117
8.70 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1326
15.4 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1116
1.40 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1289
7985.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1576
86.6 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1359
10.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1223
30.1 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2216
108.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2447
33.3 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1647
1.32 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1084
9.71 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
962
30.8 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1168
45.1 images/sec |
| Multi-Core Score | 5169 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5629 | |
| Integer Score | 4911 | |
| Floating Point Score | 5651 | |
|
AES-XTS
|
5629
9.60 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
5400
27.3 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
7053
333.7 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2862
8.07 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
5283
6.20 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
5515
1.73 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
5143
279.1 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3423
1.06 MB/sec |
|
|
Clang
|
5753
44.8 Klines/sec |
|
|
Camera
|
5170
59.9 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
5423
6.78 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
7583
46980.4 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
5325
292.7 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
6117
47.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5671
139.8 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
7653
375.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10596
144.4 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
8747
7.02 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4977
44.6 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
3175
101.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2203
85.1 images/sec |