| User | xeon999 |
| Upload Date | Sat, 25 Jun 2022 16:31:25 +0000 |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASUSTeK COMPUTER INC. ASUS TUF Gaming A17 FA706QM |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. FA706QM |
| Power Plan | Turbo |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 5800H |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 3.20 GHz |
| Maximum Frequency | 4176 MHz |
| Package | Socket FP6 |
| Codename | Cezanne |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1592 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1343 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3212 | |
| Integer Score | 1138 | |
| Floating Point Score | 1474 | |
|
AES-XTS
|
3212
5.48 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1063
5.38 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1436
67.9 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
899
2.54 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1127
1.32 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1150
360.2 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1206
65.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1055
336.2 KB/sec |
|
|
Clang
|
1257
9.80 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1122
13.0 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1346
1.68 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1290
7990.8 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1238
68.0 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1480
11.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1270
31.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2417
118.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2717
37.0 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1674
1.34 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1222
10.9 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1258
40.2 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1045
40.4 images/sec |
| Multi-Core Score | 6658 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3692 | |
| Integer Score | 6342 | |
| Floating Point Score | 7837 | |
|
AES-XTS
|
3692
6.29 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
7074
35.8 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
10307
487.6 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2159
6.09 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
8324
9.77 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
9163
2.87 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
6708
364.0 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3396
1.06 MB/sec |
|
|
Clang
|
9767
76.1 Klines/sec |
|
|
Camera
|
6213
72.0 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
11298
14.1 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
14066
87142.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
8599
472.7 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
9355
72.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6431
158.5 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
9449
463.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
13990
190.6 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
13817
11.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7489
67.1 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
3846
123.0 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1583
61.2 images/sec |