| User | Dasna |
| Upload Date | Sat, 25 Jun 2022 16:22:39 +0000 |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | HP OMEN by HP Laptop 16-b0xxx |
| Motherboard | HP 88F4 |
| Power Plan | Recomendado por HP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-11800H |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 2.29 GHz |
| Maximum Frequency | 4588 MHz |
| Package | Socket 1787 FCBGA |
| Codename | Tiger Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 8 |
| L3 Cache | 24.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 798 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1442 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4065 | |
| Integer Score | 1224 | |
| Floating Point Score | 1477 | |
|
AES-XTS
|
4065
6.93 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1100
5.56 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1442
68.2 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
951
2.68 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1186
1.39 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1237
387.6 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1361
73.8 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1285
409.3 KB/sec |
|
|
Clang
|
1283
10.00 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1241
14.4 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1474
1.84 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1379
8545.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1173
64.5 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1309
10.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1120
27.6 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2346
115.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2456
33.5 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1739
1.40 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1208
10.8 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1350
43.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1276
49.3 images/sec |
| Multi-Core Score | 8623 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 7673 | |
| Integer Score | 8481 | |
| Floating Point Score | 9088 | |
|
AES-XTS
|
7673
13.1 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
9360
47.3 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
12372
585.3 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
4545
12.8 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
8542
10.0 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
9138
2.86 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
9925
538.6 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
7814
2.43 MB/sec |
|
|
Clang
|
9508
74.1 Klines/sec |
|
|
Camera
|
7494
86.9 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
10771
13.5 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
11864
73504.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
8713
479.0 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
9759
75.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7927
195.4 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
14177
695.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
14249
194.2 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
14988
12.0 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7041
63.1 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
4957
158.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
3837
148.3 images/sec |