| User | xeon999 |
| Upload Date | Sat, 25 Jun 2022 15:51:35 +0000 |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASUSTeK COMPUTER INC. ASUS TUF Gaming A17 FA706QM |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. FA706QM |
| Power Plan | Silent |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 5800H |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 3.20 GHz |
| Maximum Frequency | 4289 MHz |
| Package | Socket FP6 |
| Codename | Cezanne |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1596 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1345 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3134 | |
| Integer Score | 1126 | |
| Floating Point Score | 1521 | |
|
AES-XTS
|
3134
5.34 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1170
5.92 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1424
67.4 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
764
2.16 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1138
1.34 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1155
361.9 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1215
66.0 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1082
344.8 KB/sec |
|
|
Clang
|
1231
9.59 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1071
12.4 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1274
1.59 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1410
8736.0 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1622
89.2 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1483
11.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1259
31.0 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2523
123.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2686
36.6 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1698
1.36 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1213
10.9 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1206
38.6 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1104
42.7 images/sec |
| Multi-Core Score | 6418 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3659 | |
| Integer Score | 6115 | |
| Floating Point Score | 7535 | |
|
AES-XTS
|
3659
6.24 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
7423
37.5 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
9495
449.2 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2261
6.37 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
7967
9.35 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
8698
2.73 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
6543
355.1 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3353
1.04 MB/sec |
|
|
Clang
|
8405
65.5 Klines/sec |
|
|
Camera
|
5870
68.0 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
10140
12.7 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
11946
74010.2 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
8484
466.3 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
10062
77.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6272
154.6 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
9353
458.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
12827
174.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
12732
10.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6780
60.7 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
4030
128.9 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1643
63.5 images/sec |