| User | Warder105 |
| Upload Date | Sat, 25 Jun 2022 15:15:17 +0000 |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. X570 AORUS ULTRA |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. X570 AORUS ULTRA |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 5950X |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 32 Threads |
| Base Frequency | 3.40 GHz |
| Maximum Frequency | 4948 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 512 KB x 16 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 1932 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1726 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4230 | |
| Integer Score | 1467 | |
| Floating Point Score | 1869 | |
|
AES-XTS
|
4230
7.21 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1731
8.76 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1665
78.8 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1524
4.30 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1356
1.59 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1354
424.3 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1475
80.0 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1360
433.4 KB/sec |
|
|
Clang
|
1480
11.5 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1313
15.2 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1664
2.08 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1631
10103.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1918
105.4 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1671
12.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1540
38.0 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2972
145.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3182
43.4 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2026
1.63 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1419
12.7 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1619
51.8 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1644
63.5 images/sec |
| Multi-Core Score | 17621 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 9865 | |
| Integer Score | 17410 | |
| Floating Point Score | 19372 | |
|
AES-XTS
|
9865
16.8 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
27326
138.2 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
25112
1.19 Gpixels/sec |
|
|
Navigation
|
6597
18.6 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
19238
22.6 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
21562
6.76 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
17301
938.9 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
13598
4.23 MB/sec |
|
|
Clang
|
23177
180.6 Klines/sec |
|
|
Camera
|
14349
166.3 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
17609
22.0 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
29312
181598.5 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
20184
1.11 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
24826
191.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
16612
409.5 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
28607
1.40 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
33422
455.4 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
26832
21.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
18001
161.3 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
15132
483.8 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
4802
185.5 images/sec |