| User | sdbrady |
| Upload Date | Sat, 25 Jun 2022 14:14:40 +0000 |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | CCL Computers Configured Alpha Pro PC |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. B450M DS3H-CF |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 3700X |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 3.59 GHz |
| Maximum Frequency | 4342 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Matisse |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1496 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1255 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2251 | |
| Integer Score | 1111 | |
| Floating Point Score | 1402 | |
|
AES-XTS
|
2251
3.84 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1255
6.35 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1312
62.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1050
2.96 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
973
1.14 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
969
303.5 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1111
60.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1048
334.0 KB/sec |
|
|
Clang
|
1080
8.42 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1263
14.6 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1400
1.75 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1237
7665.8 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1503
82.6 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1292
9.95 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
988
24.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2362
115.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2105
28.7 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1597
1.28 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1053
9.43 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1290
41.3 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1144
44.2 images/sec |
| Multi-Core Score | 7878 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4391 | |
| Integer Score | 7507 | |
| Floating Point Score | 9264 | |
|
AES-XTS
|
4391
7.49 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
10459
52.9 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
11800
558.2 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3439
9.70 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
8123
9.54 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
7846
2.46 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
8446
458.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
4467
1.39 MB/sec |
|
|
Clang
|
9700
75.6 Klines/sec |
|
|
Camera
|
7652
88.7 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
10646
13.3 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
12930
80103.9 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
8811
484.3 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
10659
82.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7823
192.8 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
14617
717.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
15841
215.9 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
14366
11.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8255
74.0 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
6069
194.0 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2558
98.9 images/sec |