| User | Hasamaatlas |
| Upload Date | Sat, 25 Jun 2022 12:08:58 +0000 |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Hewlett-Packard HP Pavilion dv7 Notebook PC |
| Motherboard | Hewlett-Packard 181D |
| Power Plan | Ausbalanciert |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-3610QM |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 2.29 GHz |
| Maximum Frequency | 3292 MHz |
| Package | Socket 988B rPGA |
| Codename | Ivy Bridge |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 8.00 GB DDR3 SDRAM 798 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 702 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 781 | |
| Integer Score | 677 | |
| Floating Point Score | 743 | |
|
AES-XTS
|
781
1.33 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
777
3.93 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
781
37.0 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
696
1.96 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
594
697.2 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
637
199.5 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
676
36.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
661
210.6 KB/sec |
|
|
Clang
|
637
4.96 Klines/sec |
|
|
Camera
|
661
7.66 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
732
915.9 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
725
4489.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
648
35.6 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
678
5.22 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
705
17.4 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1214
59.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1249
17.0 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
802
644.2 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
496
4.44 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
733
23.4 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
526
20.3 images/sec |
| Multi-Core Score | 2810 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3164 | |
| Integer Score | 2758 | |
| Floating Point Score | 2865 | |
|
AES-XTS
|
3164
5.39 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
3575
18.1 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
3520
166.5 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2128
6.00 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
2420
2.84 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
2802
877.9 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
2997
162.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
2553
813.4 KB/sec |
|
|
Clang
|
2758
21.5 Klines/sec |
|
|
Camera
|
2412
28.0 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
3046
3.81 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
3573
22133.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
2332
128.2 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
2819
21.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3046
75.1 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
4158
204.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5243
71.4 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
3707
2.98 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2143
19.2 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2220
71.0 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1274
49.2 images/sec |