| User | Hasamaatlas |
| Upload Date | Sat, 25 Jun 2022 12:00:22 +0000 |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | System manufacturer System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG STRIX X470-F GAMING |
| Power Plan | Hchstleistung |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 3400G |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 3.70 GHz |
| Maximum Frequency | 4059 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Picasso |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 512 KB x 4 |
| L3 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1067 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 876 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1871 | |
| Integer Score | 768 | |
| Floating Point Score | 943 | |
|
AES-XTS
|
1871
3.19 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
892
4.51 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
879
41.6 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
813
2.29 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
625
733.4 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
694
217.5 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
742
40.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
724
230.7 KB/sec |
|
|
Clang
|
720
5.61 Klines/sec |
|
|
Camera
|
865
10.0 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
749
936.9 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
844
5228.5 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1078
59.2 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
838
6.45 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
772
19.0 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1495
73.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1828
24.9 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1045
838.9 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
882
7.90 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
766
24.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
619
23.9 images/sec |
| Multi-Core Score | 3740 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4978 | |
| Integer Score | 3610 | |
| Floating Point Score | 3816 | |
|
AES-XTS
|
4978
8.49 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
3616
18.3 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
5284
250.0 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2246
6.34 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
3666
4.30 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
4067
1.27 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
3552
192.8 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3008
958.4 KB/sec |
|
|
Clang
|
4064
31.7 Klines/sec |
|
|
Camera
|
3747
43.4 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
3241
4.06 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
5924
36700.5 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
3047
167.5 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
3645
28.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4193
103.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
5752
282.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8285
112.9 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
5132
4.12 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3667
32.9 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1999
63.9 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1557
60.2 images/sec |