| User | Hasamaatlas |
| Upload Date | Sat, 25 Jun 2022 11:54:53 +0000 |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | System manufacturer System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG STRIX X470-F GAMING |
| Power Plan | AMD Ryzen Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 3400G |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 3.70 GHz |
| Maximum Frequency | 4059 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Picasso |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 512 KB x 4 |
| L3 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1067 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 942 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2115 | |
| Integer Score | 836 | |
| Floating Point Score | 975 | |
|
AES-XTS
|
2115
3.61 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
893
4.52 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1083
51.2 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
771
2.17 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
554
650.4 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
761
238.4 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
913
49.6 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
796
253.6 KB/sec |
|
|
Clang
|
818
6.38 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1072
12.4 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
691
864.9 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1047
6487.2 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1081
59.4 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
834
6.42 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
892
22.0 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1479
72.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1653
22.5 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1295
1.04 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
883
7.91 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
754
24.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
619
23.9 images/sec |
| Multi-Core Score | 3698 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4811 | |
| Integer Score | 3516 | |
| Floating Point Score | 3906 | |
|
AES-XTS
|
4811
8.20 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
3673
18.6 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
5410
256.0 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2267
6.39 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
3737
4.39 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
3988
1.25 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
3568
193.6 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
2666
849.5 KB/sec |
|
|
Clang
|
4130
32.2 Klines/sec |
|
|
Camera
|
3110
36.1 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
3515
4.40 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
5880
36430.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
3058
168.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
4474
34.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4311
106.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
5372
263.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8094
110.3 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
5183
4.16 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3757
33.7 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2011
64.3 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1556
60.1 images/sec |