| User | vval |
| Upload Date | Sat, 25 Jun 2022 11:25:53 +0000 |
| Views | 13 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Windows Server 2016 Standard (64-bit) |
| Model | Red Hat KVM |
| Motherboard | |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Xeon E3-12xx v2 (Ivy Bridge, IBRS) |
| Topology | 2 Processors, 2 Cores |
| Base Frequency | 2.39 GHz |
| Maximum Frequency | 2395 MHz |
| Codename | Ivy Bridge |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 3.91 GB FPM_RAM |
| Single-Core Score | 360 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 424 | |
| Integer Score | 337 | |
| Floating Point Score | 398 | |
|
AES-XTS
|
424
740.2 MB/sec |
|
|
Text Compression
|
342
1.73 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
418
19.8 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
294
828.7 KTE/sec |
|
|
HTML5
|
344
404.3 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
353
110.6 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
322
17.5 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
311
99.1 KB/sec |
|
|
Clang
|
307
2.39 Klines/sec |
|
|
Camera
|
362
4.20 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
317
396.6 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
448
2775.0 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
348
19.2 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
408
3.14 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
395
9.74 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
626
30.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
684
9.33 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
419
336.1 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
263
2.36 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
387
12.4 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
273
10.6 images/sec |
| Multi-Core Score | 749 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 879 | |
| Integer Score | 707 | |
| Floating Point Score | 817 | |
|
AES-XTS
|
879
1.50 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
731
3.69 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
861
40.7 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
539
1.52 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
734
862.1 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
730
228.6 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
745
40.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
744
236.9 KB/sec |
|
|
Clang
|
670
5.22 Klines/sec |
|
|
Camera
|
654
7.58 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
642
803.8 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
886
5489.8 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
743
40.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
791
6.09 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
785
19.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1258
61.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1432
19.5 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
934
750.3 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
580
5.19 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
781
25.0 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
540
20.9 images/sec |