| User | patrickjulian |
| Upload Date | Sat, 25 Jun 2022 09:20:18 +0000 |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7C95 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. B550M PRO-VDH WIFI (MS-7C95) |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 5600X |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 3.70 GHz |
| Maximum Frequency | 4847 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1799 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1670 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4151 | |
| Integer Score | 1415 | |
| Floating Point Score | 1808 | |
|
AES-XTS
|
4151
7.08 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1645
8.32 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1644
77.8 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1431
4.04 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1293
1.52 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1336
418.4 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1439
78.1 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1314
418.8 KB/sec |
|
|
Clang
|
1420
11.1 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1270
14.7 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1607
2.01 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1571
9730.2 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1856
102.0 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1619
12.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1469
36.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2999
147.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3078
41.9 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1964
1.58 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1382
12.4 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1540
49.2 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1572
60.7 images/sec |
| Multi-Core Score | 8719 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 8203 | |
| Integer Score | 8132 | |
| Floating Point Score | 10076 | |
|
AES-XTS
|
8203
14.0 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
11105
56.2 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
11215
530.6 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
5170
14.6 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
7892
9.27 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
7999
2.51 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
8532
463.0 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
6510
2.03 MB/sec |
|
|
Clang
|
9321
72.6 Klines/sec |
|
|
Camera
|
7393
85.7 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
9191
11.5 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
12125
75117.2 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
8823
485.0 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
9428
72.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
9334
230.1 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
16155
792.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
18067
246.2 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
12950
10.4 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8630
77.3 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
8702
278.2 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
4427
171.1 images/sec |