| User | patrickjulian |
| Upload Date | Sat, 25 Jun 2022 09:14:24 +0000 |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7C95 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. B550M PRO-VDH WIFI (MS-7C95) |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 5600X |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 3.70 GHz |
| Maximum Frequency | 4847 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1799 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1718 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4166 | |
| Integer Score | 1462 | |
| Floating Point Score | 1863 | |
|
AES-XTS
|
4166
7.10 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1733
8.77 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1687
79.8 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1451
4.09 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1348
1.58 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1385
433.9 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1480
80.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1357
432.2 KB/sec |
|
|
Clang
|
1458
11.4 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1312
15.2 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1654
2.07 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1618
10025.5 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1915
105.3 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1672
12.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1525
37.6 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
3049
149.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3177
43.3 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2019
1.62 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1424
12.8 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1613
51.6 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1597
61.7 images/sec |
| Multi-Core Score | 9194 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 8159 | |
| Integer Score | 8635 | |
| Floating Point Score | 10576 | |
|
AES-XTS
|
8159
13.9 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
12017
60.8 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
11961
565.8 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
5239
14.8 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
8256
9.69 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
9729
3.05 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
9035
490.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
6740
2.10 MB/sec |
|
|
Clang
|
9947
77.5 Klines/sec |
|
|
Camera
|
7286
84.5 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
9012
11.3 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
12987
80460.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
9621
528.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
10865
83.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
9571
235.9 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
17053
836.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
18554
252.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
14163
11.4 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8797
78.8 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
8945
286.0 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
4484
173.3 images/sec |