| User | patrickjulian |
| Upload Date | Sat, 25 Jun 2022 09:11:45 +0000 |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7C95 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. B550M PRO-VDH WIFI (MS-7C95) |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 5600X |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 3.70 GHz |
| Maximum Frequency | 4847 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1799 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1718 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4169 | |
| Integer Score | 1462 | |
| Floating Point Score | 1865 | |
|
AES-XTS
|
4169
7.11 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1715
8.68 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1680
79.5 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1496
4.22 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1307
1.53 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1383
433.2 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1475
80.1 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1374
437.8 KB/sec |
|
|
Clang
|
1468
11.4 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1313
15.2 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1646
2.06 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1608
9962.2 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1908
104.9 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1670
12.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1532
37.8 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
3097
151.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3163
43.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2024
1.62 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1432
12.8 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1607
51.4 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1608
62.1 images/sec |
| Multi-Core Score | 9218 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 8085 | |
| Integer Score | 8610 | |
| Floating Point Score | 10723 | |
|
AES-XTS
|
8085
13.8 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
12074
61.1 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
12024
568.8 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
5217
14.7 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
8222
9.65 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
9492
2.97 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
9091
493.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
6661
2.07 MB/sec |
|
|
Clang
|
9951
77.5 Klines/sec |
|
|
Camera
|
7303
84.7 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
10961
13.7 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
12901
79925.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
9498
522.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
10809
83.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
9606
236.8 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
16989
833.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
18556
252.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
14002
11.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8818
79.0 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
8939
285.8 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
4440
171.6 images/sec |