| User | patrickjulian |
| Upload Date | Sat, 25 Jun 2022 09:08:32 +0000 |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7C95 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. B550M PRO-VDH WIFI (MS-7C95) |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 5600X |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 3.70 GHz |
| Maximum Frequency | 4847 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1799 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1722 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4240 | |
| Integer Score | 1464 | |
| Floating Point Score | 1862 | |
|
AES-XTS
|
4240
7.23 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1735
8.78 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1687
79.8 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1494
4.21 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1340
1.57 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1367
428.4 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1483
80.5 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1358
432.6 KB/sec |
|
|
Clang
|
1464
11.4 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1311
15.2 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1662
2.08 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1615
10007.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1909
104.9 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1663
12.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1518
37.4 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
3068
150.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3168
43.2 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2019
1.62 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1408
12.6 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1611
51.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1622
62.7 images/sec |
| Multi-Core Score | 9207 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 8186 | |
| Integer Score | 8616 | |
| Floating Point Score | 10656 | |
|
AES-XTS
|
8186
14.0 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
11873
60.0 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
11804
558.4 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
5203
14.7 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
8445
9.92 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
9595
3.01 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
8991
487.9 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
6660
2.07 MB/sec |
|
|
Clang
|
9977
77.7 Klines/sec |
|
|
Camera
|
7412
85.9 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
10660
13.3 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
13220
81905.5 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
9285
510.4 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
10849
83.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
9638
237.6 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
16521
810.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
18480
251.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
13499
10.8 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8796
78.8 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
8947
286.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
4533
175.1 images/sec |