| User | patrickjulian |
| Upload Date | Sat, 25 Jun 2022 09:05:52 +0000 |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7C95 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. B550M PRO-VDH WIFI (MS-7C95) |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 5600X |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 3.70 GHz |
| Maximum Frequency | 4847 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1799 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1721 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4246 | |
| Integer Score | 1462 | |
| Floating Point Score | 1860 | |
|
AES-XTS
|
4246
7.24 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1737
8.78 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1679
79.4 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1491
4.20 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1323
1.55 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1387
434.5 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1466
79.6 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1366
435.2 KB/sec |
|
|
Clang
|
1464
11.4 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1305
15.1 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1653
2.07 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1609
9969.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1906
104.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1661
12.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1515
37.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
3109
152.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3169
43.2 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2038
1.64 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1427
12.8 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1595
51.0 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1582
61.1 images/sec |
| Multi-Core Score | 9250 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 8124 | |
| Integer Score | 8664 | |
| Floating Point Score | 10706 | |
|
AES-XTS
|
8124
13.8 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
12011
60.7 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
12001
567.7 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
5215
14.7 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
8382
9.84 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
9596
3.01 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
9058
491.6 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
6713
2.09 MB/sec |
|
|
Clang
|
10027
78.1 Klines/sec |
|
|
Camera
|
7459
86.5 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
10572
13.2 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
13262
82165.8 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
9336
513.2 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
10855
83.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
9640
237.6 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
16765
822.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
18437
251.2 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
13890
11.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8861
79.4 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
8955
286.3 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
4540
175.4 images/sec |