| User | patrickjulian |
| Upload Date | Sat, 25 Jun 2022 09:00:47 +0000 |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7C95 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. B550M PRO-VDH WIFI (MS-7C95) |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 5600X |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 3.70 GHz |
| Maximum Frequency | 4847 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1799 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1723 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4187 | |
| Integer Score | 1468 | |
| Floating Point Score | 1866 | |
|
AES-XTS
|
4187
7.14 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1732
8.76 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1684
79.7 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1500
4.23 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1348
1.58 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1387
434.5 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1476
80.1 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1369
436.1 KB/sec |
|
|
Clang
|
1472
11.5 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1304
15.1 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1653
2.07 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1610
9972.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1909
104.9 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1671
12.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1523
37.5 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
3112
152.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3164
43.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2028
1.63 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1423
12.8 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1611
51.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1616
62.4 images/sec |
| Multi-Core Score | 9206 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 8086 | |
| Integer Score | 8606 | |
| Floating Point Score | 10691 | |
|
AES-XTS
|
8086
13.8 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
11789
59.6 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
11937
564.7 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
5269
14.9 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
8462
9.94 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
9542
2.99 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
9007
488.8 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
6858
2.13 MB/sec |
|
|
Clang
|
9773
76.1 Klines/sec |
|
|
Camera
|
7168
83.1 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
10908
13.6 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
12597
78042.8 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
9525
523.6 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
10464
80.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
9667
238.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
17293
848.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
18471
251.7 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
14026
11.3 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8844
79.2 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
8880
283.9 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
4476
172.9 images/sec |