| User | patrickjulian |
| Upload Date | Sat, 25 Jun 2022 08:51:54 +0000 |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7C95 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. B550M PRO-VDH WIFI (MS-7C95) |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 5600X |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 3.70 GHz |
| Maximum Frequency | 4847 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1799 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1722 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4261 | |
| Integer Score | 1463 | |
| Floating Point Score | 1861 | |
|
AES-XTS
|
4261
7.26 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1737
8.79 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1688
79.9 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1462
4.12 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1345
1.58 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1378
431.8 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1484
80.6 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1363
434.1 KB/sec |
|
|
Clang
|
1464
11.4 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1309
15.2 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1666
2.08 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1605
9941.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1920
105.6 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1667
12.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1522
37.5 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
3091
151.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3170
43.2 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1953
1.57 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1429
12.8 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1610
51.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1621
62.6 images/sec |
| Multi-Core Score | 9253 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 8178 | |
| Integer Score | 8669 | |
| Floating Point Score | 10697 | |
|
AES-XTS
|
8178
13.9 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
12029
60.8 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
12083
571.6 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
5221
14.7 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
8588
10.1 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
9447
2.96 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
9018
489.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
6830
2.13 MB/sec |
|
|
Clang
|
9773
76.1 Klines/sec |
|
|
Camera
|
7465
86.5 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
10925
13.7 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
12883
79818.2 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
9427
518.2 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
10721
82.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
9535
235.0 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
16922
830.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
18332
249.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
14040
11.3 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8758
78.5 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
8951
286.2 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
4531
175.1 images/sec |