| User | iamnordeast |
| Upload Date | Sat, 25 Jun 2022 02:09:52 +0000 |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Dell Inc. Latitude 5420 |
| Motherboard | Dell Inc. 0M51J7 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-1145G7 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 1.50 GHz |
| Maximum Frequency | 811656745582592 MHz |
| Package | Socket 1449 FCBGA |
| Codename | Tiger Lake-U |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1052 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2668 | |
| Integer Score | 928 | |
| Floating Point Score | 1052 | |
|
AES-XTS
|
2668
4.55 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
731
3.70 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1119
52.9 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
675
1.90 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
939
1.10 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
928
290.8 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1062
57.6 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1078
343.5 KB/sec |
|
|
Clang
|
935
7.28 Klines/sec |
|
|
Camera
|
994
11.5 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
847
1.06 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1204
7460.5 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1035
56.9 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1188
9.15 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
976
24.1 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1830
89.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1773
24.2 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1438
1.15 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
650
5.82 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
502
16.0 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
939
36.3 images/sec |
| Multi-Core Score | 2517 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5517 | |
| Integer Score | 2135 | |
| Floating Point Score | 2846 | |
|
AES-XTS
|
5517
9.40 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1749
8.85 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
3002
142.0 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2140
6.03 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1920
2.25 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
2242
702.5 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
2487
135.0 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3027
964.5 KB/sec |
|
|
Clang
|
1957
15.3 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1293
15.0 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1774
2.22 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
2464
15268.4 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
2238
123.0 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
2687
20.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2858
70.5 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
5321
261.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5459
74.4 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
4327
3.47 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1898
17.0 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2248
71.9 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2467
95.3 images/sec |