| User | ViceBrot |
| Upload Date | Sat, 25 Jun 2022 00:08:40 +0000 |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. B550 AORUS PRO AC |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. B550 AORUS PRO AC |
| Power Plan | Bitsum Highest Performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 3800X |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 4.09 GHz |
| Maximum Frequency | 4092 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Matisse |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 1064 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1191 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2145 | |
| Integer Score | 1043 | |
| Floating Point Score | 1351 | |
|
AES-XTS
|
2145
3.66 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1221
6.18 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1251
59.2 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
921
2.60 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
878
1.03 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
915
286.7 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1046
56.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
976
310.8 KB/sec |
|
|
Clang
|
1045
8.14 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1207
14.0 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1320
1.65 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1199
7428.4 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1457
80.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1236
9.52 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1087
26.8 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2028
99.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2261
30.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1561
1.25 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
993
8.89 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1203
38.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1035
40.0 images/sec |
| Multi-Core Score | 7490 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3692 | |
| Integer Score | 7278 | |
| Floating Point Score | 8583 | |
|
AES-XTS
|
3692
6.29 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
9632
48.7 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
10976
519.2 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2752
7.76 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
9020
10.6 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
9889
3.10 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
7771
421.8 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3959
1.23 MB/sec |
|
|
Clang
|
10432
81.3 Klines/sec |
|
|
Camera
|
6877
79.7 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
10294
12.9 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
13457
83373.8 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
8824
485.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
10846
83.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6990
172.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
12393
607.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
13747
187.3 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
13954
11.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7875
70.6 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
5257
168.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2042
78.9 images/sec |