| User | btvaleks |
| Upload Date | Fri, 24 Jun 2022 23:05:42 +0000 |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro Insider Preview (64-bit) |
| Model | Microsoft Corporation Surface Pro 4 |
| Motherboard | Microsoft Corporation Surface Pro 4 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-6300U |
| Topology | 1 Processor, 2 Cores, 4 Threads |
| Base Frequency | 2.49 GHz |
| Maximum Frequency | 2991 MHz |
| Package | Socket 1356 FCBGA |
| Codename | Skylake-U/Y |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 3.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 3.92 GB DDR3 SDRAM 931 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 393 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 166 | |
| Integer Score | 421 | |
| Floating Point Score | 369 | |
|
AES-XTS
|
166
289.9 MB/sec |
|
|
Text Compression
|
413
2.09 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
490
23.2 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
595
1.68 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
402
471.6 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
301
94.4 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
187
10.1 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
651
207.4 KB/sec |
|
|
Clang
|
436
3.40 Klines/sec |
|
|
Camera
|
535
6.21 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
336
420.1 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
620
3839.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
175
9.65 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
531
4.09 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
188
4.64 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
371
18.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
473
6.45 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
278
223.0 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
415
3.72 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
395
12.6 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
600
23.2 images/sec |
| Multi-Core Score | 1251 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2019 | |
| Integer Score | 1197 | |
| Floating Point Score | 1240 | |
|
AES-XTS
|
2019
3.44 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1233
6.23 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1090
51.6 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
889
2.51 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
866
1.02 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1396
437.5 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1565
84.9 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1421
452.8 KB/sec |
|
|
Clang
|
1432
11.2 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1097
12.7 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1117
1.40 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1838
11384.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1287
70.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1124
8.65 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1270
31.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1017
49.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1891
25.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1289
1.04 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1079
9.67 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1096
35.0 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
966
37.3 images/sec |