| User | btvaleks |
| Upload Date | Fri, 24 Jun 2022 22:58:42 +0000 |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro Insider Preview (64-bit) |
| Model | Microsoft Corporation Surface Pro 4 |
| Motherboard | Microsoft Corporation Surface Pro 4 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-6300U |
| Topology | 1 Processor, 2 Cores, 4 Threads |
| Base Frequency | 2.49 GHz |
| Maximum Frequency | 2991 MHz |
| Package | Socket 1356 FCBGA |
| Codename | Skylake-U/Y |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 3.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 3.92 GB DDR3 SDRAM 931 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 634 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1081 | |
| Integer Score | 609 | |
| Floating Point Score | 613 | |
|
AES-XTS
|
1081
1.84 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
452
2.28 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
784
37.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
709
2.00 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
683
802.3 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
708
221.9 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
764
41.5 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
434
138.3 KB/sec |
|
|
Clang
|
718
5.59 Klines/sec |
|
|
Camera
|
399
4.62 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
580
725.2 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
769
4766.9 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
451
24.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
305
2.35 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
476
11.7 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
744
36.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1016
13.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
725
582.0 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
564
5.06 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
640
20.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
790
30.5 images/sec |
| Multi-Core Score | 1638 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2542 | |
| Integer Score | 1542 | |
| Floating Point Score | 1695 | |
|
AES-XTS
|
2542
4.33 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1614
8.16 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1648
78.0 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1548
4.36 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1263
1.48 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1536
481.2 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1644
89.2 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1598
509.2 KB/sec |
|
|
Clang
|
1675
13.1 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1405
16.3 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1434
1.79 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
2017
12496.4 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1179
64.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1562
12.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1658
40.9 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2288
112.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2735
37.3 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2350
1.89 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1506
13.5 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1271
40.6 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1331
51.4 images/sec |