| User | ericksonsbc |
| Upload Date | Fri, 24 Jun 2022 22:09:49 +0000 |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Generic |
| Motherboard | ASRock B450M Steel Legend |
| Power Plan | Alto desempenho |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 1600X |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 3.60 GHz |
| Maximum Frequency | 3817 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Summit Ridge |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1066 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 960 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1964 | |
| Integer Score | 841 | |
| Floating Point Score | 1051 | |
|
AES-XTS
|
1964
3.35 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
881
4.46 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1025
48.5 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
789
2.23 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
745
874.5 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
735
230.3 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
861
46.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
758
241.6 KB/sec |
|
|
Clang
|
822
6.40 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1004
11.6 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
933
1.17 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
975
6042.5 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1197
65.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
929
7.15 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
939
23.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1786
87.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1682
22.9 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1187
953.1 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
809
7.25 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
888
28.4 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
711
27.5 images/sec |
| Multi-Core Score | 5360 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5162 | |
| Integer Score | 5157 | |
| Floating Point Score | 5834 | |
|
AES-XTS
|
5162
8.80 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
5512
27.9 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
7461
353.0 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2730
7.70 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
5666
6.65 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
5927
1.86 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
5748
311.9 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3726
1.16 MB/sec |
|
|
Clang
|
6280
48.9 Klines/sec |
|
|
Camera
|
5091
59.0 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
5929
7.42 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
8232
50997.4 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
5207
286.2 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
6300
48.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5718
140.9 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
8934
438.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11390
155.2 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
8438
6.78 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5197
46.6 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
3045
97.4 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2140
82.7 images/sec |