| User | pXqOpAt-G |
| Upload Date | Fri, 24 Jun 2022 21:06:03 +0000 |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Generic |
| Motherboard | NZXT N7 B550 |
| Power Plan | Yksek performans |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 5800X3D |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 3.40 GHz |
| Maximum Frequency | 3393 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 96.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 1064 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1242 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2947 | |
| Integer Score | 1071 | |
| Floating Point Score | 1329 | |
|
AES-XTS
|
2947
5.02 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1221
6.17 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1189
56.3 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1237
3.49 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1009
1.19 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
981
307.2 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1044
56.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1042
331.9 KB/sec |
|
|
Clang
|
1036
8.08 Klines/sec |
|
|
Camera
|
922
10.7 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1134
1.42 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1137
7043.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1356
74.5 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1173
9.03 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1110
27.4 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2175
106.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2225
30.3 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1433
1.15 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
999
8.95 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1140
36.4 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1271
49.1 images/sec |
| Multi-Core Score | 8506 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 6530 | |
| Integer Score | 7954 | |
| Floating Point Score | 10030 | |
|
AES-XTS
|
6530
11.1 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
12996
65.7 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
11265
532.9 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3735
10.5 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
9192
10.8 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
9513
2.98 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
8106
439.9 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
4878
1.52 MB/sec |
|
|
Clang
|
10015
78.0 Klines/sec |
|
|
Camera
|
6731
78.0 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
9764
12.2 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
12936
80143.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
9413
517.4 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
10525
81.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8035
198.0 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
15942
782.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
15831
215.7 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
12999
10.4 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8148
73.0 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
11249
359.6 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
3418
132.1 images/sec |