| User | ViceBrot |
| Upload Date | Fri, 24 Jun 2022 20:41:21 +0000 |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. B550 AORUS PRO AC |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. B550 AORUS PRO AC |
| Power Plan | Bitsum Highest Performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 3800X |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 3.89 GHz |
| Maximum Frequency | 4452 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Matisse |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 1064 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1202 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2250 | |
| Integer Score | 1030 | |
| Floating Point Score | 1401 | |
|
AES-XTS
|
2250
3.84 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1074
5.43 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1228
58.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
768
2.16 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
958
1.13 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
951
297.9 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1057
57.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1013
322.9 KB/sec |
|
|
Clang
|
1090
8.49 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1211
14.0 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1387
1.74 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1258
7795.5 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1538
84.5 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1343
10.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1119
27.6 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2162
106.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2231
30.4 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1640
1.32 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
987
8.85 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1222
39.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1060
41.0 images/sec |
| Multi-Core Score | 7399 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3502 | |
| Integer Score | 7120 | |
| Floating Point Score | 8652 | |
|
AES-XTS
|
3502
5.97 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
9612
48.6 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
9212
435.8 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2697
7.60 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
9158
10.8 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
9714
3.04 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
7602
412.5 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
4097
1.27 MB/sec |
|
|
Clang
|
10701
83.4 Klines/sec |
|
|
Camera
|
6645
77.0 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
10361
13.0 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
13481
83520.4 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
9174
504.3 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
11155
85.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6930
170.8 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
12169
597.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
13355
182.0 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
15910
12.8 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7775
69.7 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
5110
163.4 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1999
77.2 images/sec |