| User | edilsonlimatec |
| Upload Date | Fri, 24 Jun 2022 19:11:05 +0000 |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | System manufacturer System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. P8Z77-V |
| Power Plan | Equilibrado |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-3770 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 3.50 GHz |
| Maximum Frequency | 4222 MHz |
| Package | Socket 1155 LGA |
| Codename | Ivy Bridge |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 20.00 GB DDR3 SDRAM 686 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 918 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1039 | |
| Integer Score | 882 | |
| Floating Point Score | 975 | |
|
AES-XTS
|
1039
1.77 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1030
5.21 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1037
49.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
837
2.36 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
775
910.5 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
847
265.3 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
880
47.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
859
273.6 KB/sec |
|
|
Clang
|
842
6.56 Klines/sec |
|
|
Camera
|
868
10.1 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1014
1.27 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
964
5973.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
858
47.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
749
5.77 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
908
22.4 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1619
79.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1663
22.7 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1062
852.5 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
657
5.88 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1061
33.9 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
663
25.6 images/sec |
| Multi-Core Score | 3548 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3207 | |
| Integer Score | 3493 | |
| Floating Point Score | 3725 | |
|
AES-XTS
|
3207
5.47 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
4489
22.7 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
4776
225.9 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2050
5.78 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
3253
3.82 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
3749
1.17 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
3865
209.8 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3049
971.6 KB/sec |
|
|
Clang
|
3732
29.1 Klines/sec |
|
|
Camera
|
3282
38.0 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
4490
5.62 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
4859
30100.4 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
3181
174.9 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
3882
29.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3893
96.0 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
5250
257.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7002
95.4 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
5092
4.09 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2932
26.3 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2452
78.4 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1356
52.4 images/sec |