| User | Kiriku |
| Upload Date | Fri, 03 Jun 2022 11:06:48 +0000 |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home Single Language (64-bit) |
| Model | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG Strix G513QE_G513QE |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. G513QE |
| Power Plan | Turbo |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 5900HX |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 3.30 GHz |
| Maximum Frequency | 4491 MHz |
| Package | Socket FP6 |
| Codename | Cezanne |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1596 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1462 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3400 | |
| Integer Score | 1230 | |
| Floating Point Score | 1642 | |
|
AES-XTS
|
3400
5.80 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1332
6.74 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1530
72.4 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
927
2.61 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1167
1.37 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1261
395.1 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1312
71.2 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1129
359.7 KB/sec |
|
|
Clang
|
1312
10.2 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1194
13.8 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1463
1.83 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1468
9094.0 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1752
96.3 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1554
12.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1365
33.6 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2723
133.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2878
39.2 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1860
1.49 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1292
11.6 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1345
43.0 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1159
44.8 images/sec |
| Multi-Core Score | 7588 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3817 | |
| Integer Score | 7258 | |
| Floating Point Score | 8933 | |
|
AES-XTS
|
3817
6.51 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
9458
47.8 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
11904
563.2 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2320
6.54 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
9302
10.9 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
10211
3.20 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
7602
412.6 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3636
1.13 MB/sec |
|
|
Clang
|
11321
88.2 Klines/sec |
|
|
Camera
|
7203
83.5 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
11849
14.8 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
15013
93009.2 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
10825
595.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
12777
98.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6998
172.5 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
10305
505.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
14567
198.5 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
15228
12.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8812
78.9 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
4784
152.9 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1743
67.3 images/sec |