| User | souhyeah |
| Upload Date | Fri, 03 Jun 2022 07:53:15 +0000 |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7C84 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. MAG X570 TOMAHAWK WIFI (MS-7C84) |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 3800X |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 3.90 GHz |
| Maximum Frequency | 4549 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Matisse |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 1333 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1282 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2333 | |
| Integer Score | 1113 | |
| Floating Point Score | 1473 | |
|
AES-XTS
|
2333
3.98 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1355
6.85 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1358
64.2 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1069
3.01 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
778
913.7 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
979
306.6 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1127
61.2 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1086
345.9 KB/sec |
|
|
Clang
|
1107
8.62 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1288
14.9 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1439
1.80 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1266
7845.0 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1542
84.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1338
10.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1164
28.7 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2469
121.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2407
32.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1623
1.30 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1057
9.47 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1324
42.3 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1201
46.4 images/sec |
| Multi-Core Score | 8900 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5581 | |
| Integer Score | 8596 | |
| Floating Point Score | 10113 | |
|
AES-XTS
|
5581
9.51 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
11316
57.2 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
12466
589.8 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
4015
11.3 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
9583
11.3 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
9958
3.12 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
9129
495.5 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
5483
1.71 MB/sec |
|
|
Clang
|
11185
87.1 Klines/sec |
|
|
Camera
|
8468
98.2 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
11274
14.1 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
14042
86993.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
9860
542.0 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
11473
88.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8940
220.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
15378
754.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
17100
233.0 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
15890
12.8 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8980
80.4 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
6334
202.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2973
114.9 images/sec |