| User | AryaFarjand |
| Upload Date | Fri, 03 Jun 2022 04:41:26 +0000 |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | Dell Inc. Inspiron 5580 |
| Motherboard | Dell Inc. 00DV4J |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-8265U |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 1.80 GHz |
| Maximum Frequency | 3890 MHz |
| Package | Socket 1356 FCBGA |
| Codename | Whiskey Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 4.00 GB DDR4 SDRAM 665 MHz |
| Channels | 1 |
| Single-Core Score | 950 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1297 | |
| Integer Score | 883 | |
| Floating Point Score | 1036 | |
|
AES-XTS
|
1297
2.21 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
853
4.32 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1006
47.6 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
717
2.02 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
866
1.02 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
903
282.9 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
922
50.0 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
921
293.5 KB/sec |
|
|
Clang
|
916
7.14 Klines/sec |
|
|
Camera
|
870
10.1 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
864
1.08 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1002
6209.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
925
50.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
914
7.04 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
910
22.4 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1538
75.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1863
25.4 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1195
959.4 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
871
7.80 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
874
27.9 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
848
32.8 images/sec |
| Multi-Core Score | 2394 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1923 | |
| Integer Score | 2339 | |
| Floating Point Score | 2593 | |
|
AES-XTS
|
1923
3.28 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
3136
15.9 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
3463
163.8 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1185
3.34 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
2437
2.86 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
2706
847.8 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
2186
118.6 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
2335
744.1 KB/sec |
|
|
Clang
|
2537
19.8 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1907
22.1 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
3305
4.14 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
3329
20627.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
2776
152.6 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
3010
23.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2386
58.8 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
3204
157.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4720
64.3 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
4858
3.90 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2168
19.4 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1182
37.8 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
861
33.3 images/sec |