| User | AryaFarjand |
| Upload Date | Fri, 03 Jun 2022 03:43:41 +0000 |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | Dell Inc. Inspiron 5580 |
| Motherboard | Dell Inc. 00DV4J |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-8265U |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 1.80 GHz |
| Maximum Frequency | 3890 MHz |
| Package | Socket 1356 FCBGA |
| Codename | Whiskey Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 4.00 GB DDR4 SDRAM 1196 MHz |
| Channels | 1 |
| Single-Core Score | 957 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1249 | |
| Integer Score | 891 | |
| Floating Point Score | 1052 | |
|
AES-XTS
|
1249
2.13 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
811
4.10 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
954
45.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
774
2.18 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
866
1.02 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
919
288.0 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
937
50.9 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
936
298.2 KB/sec |
|
|
Clang
|
965
7.52 Klines/sec |
|
|
Camera
|
879
10.2 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
875
1.10 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1016
6293.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
919
50.5 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
968
7.45 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
881
21.7 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1620
79.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1837
25.0 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1239
995.2 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
886
7.93 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
910
29.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
840
32.5 images/sec |
| Multi-Core Score | 2404 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1956 | |
| Integer Score | 2350 | |
| Floating Point Score | 2595 | |
|
AES-XTS
|
1956
3.33 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
3120
15.8 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
3329
157.5 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1202
3.39 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
2512
2.95 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
2961
927.6 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
2133
115.8 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
2311
736.4 KB/sec |
|
|
Clang
|
2614
20.4 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1829
21.2 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
3377
4.23 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
3404
21092.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
2713
149.2 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
3130
24.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2333
57.5 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
3334
163.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4683
63.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
4729
3.80 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2148
19.2 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1161
37.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
858
33.1 images/sec |