| User | amitsrblpbl |
| Upload Date | Fri, 03 Jun 2022 03:43:14 +0000 |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home Single Language (64-bit) |
| Model | Dell Inc. Dell G15 5515 |
| Motherboard | Dell Inc. 0TGD6F |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 5600H |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 3.30 GHz |
| Maximum Frequency | 4241 MHz |
| Package | Socket FP6 |
| Codename | Cezanne |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1596 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1319 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3358 | |
| Integer Score | 1076 | |
| Floating Point Score | 1504 | |
|
AES-XTS
|
3358
5.72 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1274
6.44 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1398
66.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
886
2.50 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
828
972.3 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
1067
334.2 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1100
59.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1068
340.1 KB/sec |
|
|
Clang
|
1087
8.47 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1085
12.6 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1218
1.52 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1229
7611.5 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1522
83.7 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1444
11.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1247
30.7 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2517
123.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2666
36.3 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1751
1.41 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1221
10.9 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1353
43.3 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1116
43.1 images/sec |
| Multi-Core Score | 6177 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3987 | |
| Integer Score | 5679 | |
| Floating Point Score | 7621 | |
|
AES-XTS
|
3987
6.80 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
7403
37.4 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
8647
409.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2238
6.31 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
6482
7.61 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
6896
2.16 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
6081
330.0 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3373
1.05 MB/sec |
|
|
Clang
|
8249
64.3 Klines/sec |
|
|
Camera
|
5668
65.7 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
9755
12.2 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
11304
70030.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
7896
434.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
9274
71.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6380
157.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
9840
482.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
13394
182.5 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
12035
9.66 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7127
63.9 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
4650
148.7 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1859
71.8 images/sec |