| User | baneofdeath |
| Upload Date | Fri, 03 Jun 2022 02:49:54 +0000 |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Micro Electronics Inc MG-VCP17A-3070 |
| Motherboard | MAINGEAR VECTOR Pro 17 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 5900HX |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 3.30 GHz |
| Maximum Frequency | 4557 MHz |
| Package | Socket FP6 |
| Codename | Cezanne |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 1596 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1482 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3659 | |
| Integer Score | 1247 | |
| Floating Point Score | 1628 | |
|
AES-XTS
|
3659
6.24 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1422
7.19 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1517
71.7 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
974
2.75 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1158
1.36 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1271
398.2 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1293
70.1 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1150
366.3 KB/sec |
|
|
Clang
|
1334
10.4 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1186
13.7 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1490
1.86 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1496
9270.8 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1656
91.0 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1555
12.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1342
33.1 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2612
128.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2869
39.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1843
1.48 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1267
11.4 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1365
43.7 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1156
44.7 images/sec |
| Multi-Core Score | 6996 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5136 | |
| Integer Score | 6634 | |
| Floating Point Score | 8091 | |
|
AES-XTS
|
5136
8.75 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
8620
43.6 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
10401
492.0 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2908
8.20 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
7433
8.73 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
8179
2.56 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
7287
395.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3989
1.24 MB/sec |
|
|
Clang
|
8643
67.3 Klines/sec |
|
|
Camera
|
6247
72.4 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
9331
11.7 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
11398
70612.5 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
7559
415.5 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
9451
72.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7540
185.9 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
11105
544.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
14504
197.6 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
11375
9.13 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7329
65.7 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
5485
175.3 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2307
89.2 images/sec |