| User | baneofdeath |
| Upload Date | Fri, 03 Jun 2022 00:04:14 +0000 |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Micro Electronics Inc MG-VCP17A-3070 |
| Motherboard | MAINGEAR VECTOR Pro 17 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 5900HX |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 3.30 GHz |
| Maximum Frequency | 4570 MHz |
| Package | Socket FP6 |
| Codename | Cezanne |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 1596 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1453 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3609 | |
| Integer Score | 1238 | |
| Floating Point Score | 1561 | |
|
AES-XTS
|
3609
6.15 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1364
6.90 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1469
69.5 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
926
2.61 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1216
1.43 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1276
399.9 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1301
70.6 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1168
372.1 KB/sec |
|
|
Clang
|
1315
10.2 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1184
13.7 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1386
1.73 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1445
8951.4 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1467
80.6 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1546
11.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1309
32.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2688
131.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2722
37.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1765
1.42 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1134
10.2 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1271
40.6 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1211
46.8 images/sec |
| Multi-Core Score | 5538 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5193 | |
| Integer Score | 5201 | |
| Floating Point Score | 6326 | |
|
AES-XTS
|
5193
8.85 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
6878
34.8 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
7292
345.0 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3003
8.47 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
5807
6.82 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
6279
1.97 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
5327
289.1 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3841
1.19 MB/sec |
|
|
Clang
|
5813
45.3 Klines/sec |
|
|
Camera
|
4264
49.4 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
7906
9.89 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
8275
51267.9 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
6347
348.9 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
7447
57.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5848
144.1 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
9128
447.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9693
132.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
9164
7.36 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4418
39.6 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
4449
142.2 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2254
87.1 images/sec |